Bergen og Omland Friluftsråd

Bergen og omland friluftsråd

etablert 29.juni 1937

Befaring i Radøy. Årstall: 1959 Fra arkivet etter Bergen og omland friluftsråd.
Fotograf: Eivind Færøvik.

Friluftsrådets oppgave er å etablere nye friluftsområder, tilrettelegge og holde dem ved like slik at alle kan bruke dem.
 
BOF skal også arbeide for større forståelse for friluftslivets betydning, bedre friluftskultur og utbredelsen av friluftsliv. Arbeid for å samle inn eierløst marint avfall i samarbeid med ulike aktører, er også en viktig oppgave for BOF.
 
Rådet samarbeider med deltakerkommunene, offentlige etater på ulike nivå og interesserte organisasjoner. 
 

Vår oppgave

Vision

BOF ønsker å være en viktig bidragsyter i målet om at befolkningen i Hordaland skal ha mulighet til å drive et variert friluftsliv, både i nærmiljøet og i naturen.

«Vi gjør friluftsliv tilgjengelig for alle»

Vårt Team

 

Administrasjonsavdeling

Jeg kan hjelpe med

Alt som omgår BOF
Send meg mail

Dag B. Seter

Daglig Leder

dag.seter@bof.no

Tlf 55 39 29 55

Jeg kan hjelpe med

Kundebehandling, forvaltningsløsningen, utleie og diverse
Send meg mail

John Frithjof Fosse

Nestleder

frithjof.fosse@bof.no

Tlf 55 39 29 52

Julie Kavli

Trainee

julie.kavli@bof.no

Tlf 55 39 29 56 /97004889

Jeg kan hjelpe med

SoMe, Media, Utleie, Driftsarbeid, Aktiviteter og diverse
Send meg mail

Jeg kan hjelpe med

Marint avfall, strandrydding, aktiviteter og diverse
Les mer om Marint Avfall her

Sveinung Toppe

Prosjektleder Marint Avfall

sveinung.toppe@bof.no

Tlf 55 39 29 53

Jeg kan hjelpe med

Betalinger, faktura, utleie og diverse
Send meg mail

Mona Keyser

Økonomikonsulent

mona.keyser@bof.no

Tlf 55 39 29 54

Lars E. Torgilstveit

Driftsplanlegger

lars@bof.no

Tlf 55 39 29 58

Jeg kan hjelpe med

Driftsplanlegging, kundehenvendelser, søknader og annet diverse
Click Here

Jeg kan hjelpe med

Alle henvendelser til prosjektet Rydd Norge-Vestland
Les mer om prosjektet her

Gudrun K. Fatland

Rydd Norge Vestland

gudrun@bof.no

Mobil: 90 28 88 24

Jeg kan hjelpe med

Alle henvendelser til prosjektet Friluftslivets Ferdselsårer
Les mer om prosjektet her

Håkon Tufteland

Friluftslivets Ferdselsårer

håkon.tufteland@bof.no

Tlf 55 39 29 50

Driftsavdeling

Jeg kan hjelpe med

Alle henvendelser ang. driftsarbeid
Send meg en mail

Bjørn Nilssen


Driftsleder

bjorn.nilsen@bof.no

Tlf 55 39 29 59 / 90 10 90 71

Fagarbeider Kim Ruben Julseth
Fagarbeider Espen Skaar
Fagarbeider Geir Knudsen
Fagarbeider Linda Thunes
Fagarbeider Karl Birger Nesthus
Fagarbeider Håkon Løkvik
Fagarbeider Torgeir Rishaug
Fagarbeider Steinar Kongshavn
Fagarbeider Tim Igelkjøn

Oppsynsmann Steinar Lønøy